zuzanna ziomecka, kobiety, mindfulness, leadership,

Tym razem ze sceny opowiadałam o uprzedzeniach, dzięki którym każdy z nas widzi świat inaczej. To jest najważniejszy argument przemawiający za różnorodnością. Bo nawet najmądrzejszy, najbardziej uważny i wykształcony człowiek nie przeskoczy ograniczeń biologicznych. Nasze mózgi nie mogą przetworzyć wszystkich informacji dookoła nas. Więc filtrują, jakby nasze życie od tego zależało. Dlatego tylko budowanie zespołów z różnorodnych osób daje szanse na zobaczenia szerszego, w miarę pełnego obrazu rzeczywistości. I dlatego robię serwis Newsmavens z kobietami z całej Europy. By pokazać innym newsroomom co dla kobiet jest ważne, gdy przeglądają wiadomości, oraz by pokazać Europejczykom ile jest różnych historii i doświadczeń w tej społeczności.

To była konferencja pełna celebrytów. Nie tych z TV i Youtube, tylko takich nerdowskich.

Na tym zdjęciu jest Jonah Sachs, twórca filmu The Story of Stuff i autor takich książek jak Unsafe Thinking. Jest też drobna amerykanka z boku. To Elspeth Reeve, dziennikarka która nakręciła ten wstrząsający dokument Vice’a o faszystach w amerykańskim miasteczku Charlottesville. A pomiędzy, na środeczku, jest Ioana Burtea, redaktorka współtworząca zespół rumuńskiego magazynu DoR, który zorganizował całe to cudowne zamieszanie.

The Power of Storytelling to pierwsza konferencja, na której się popłakałam ze wzruszenia. Dwa razy. Podczas której nawiązałam nowe przyjaźnie. Niezwykły format tworzony przez na prawdę wyjątkowego redaktora naczelnego Cristiana Lupsę. Śledźcie ich. Pojedźcie jeśli dacie radę za rok. To wielkie przeżycie.

Niżej pamiątki, które otrzymałam od widowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *