W tym roku proponuje dać sobie spokój z tym, co zaczniesz lub przestaniesz ROBIĆ w 2024, by zamiast tego pomyśleć o tym jaki/jaka chcesz bardziej BYĆ.

Ciekawą drogą do odpowiedzi na to pytanie to przegląd swoich wartości by ustawić je w kolejności ważności NA TĘ CHWILĘ. To, kim jesteśmy i co jest dla nas ważne rzadko zmienia się diametralnie. Raczej, jak talia kart przed rozgrywką, tasuje się. Niektóre karty, którymi graliśmy w minionym roku można przesunąć na spód, wyciągając do następnej rundy na wierz inne cechy, potrzeby czy ciekawości.

Może być tak, że lojalność, rodzina, i wspieranie innych od zawsze były dla Ciebie ważne, ale po latach wychowywania dzieci, dziś porusza i angażuje ci najbardziej perspektywa pracy i rozwoju. A może odwrotnie – widzisz, że praca zajmuje Twoją uwagę i czas w tak dużym stopniu, że w nadchodzącym roku chcesz wysunąć na wierzch karty przyjaźni, zdrowia i przygody.

Gdy poczujesz, jakie części siebie najbardziej dziś woła, postanowieniem nowo rocznym staje się POZWOLANIEM SOBIE na to, by nimi grać. Takie cele noworoczne realizują się same. Spływają z górki, nie pod górkę. Są o tym, co wypływa w Ciebie teraz i pójściem za flow zamiast budowaniem tam lub płynięciem pod prąd.

LISTA PRZYKŁADOWYCH WARTOŚCI

KROK PIERWSZY: wybierz wszystkie, które do Ciebie pasują.

KROK DRUGI: zauważ i zaznacz sobie TRZY, które wzbudzają w tobie przyjemną iskrę

  • Empatia, Szacunek, Lojalność, Otwartość, Spokój, Radość, Zadowolenie, Edukacja, Kreatywność, Pasja, Niezależność, Optymizm, Nieustępliwość, Ciekawość, Elastyczność, Samodyscyplina, Rodzina, Przyjaźń.
  • Współczucie, Wdzięczność, Współpraca, Zrozumienie, Uczynność, Uczciwość, Odpowiedzialność, Sprawiedliwość, Pokora, Tolerancja, Integralność.
  • Szczerość, Altruizm, Autentyczność, Zdrowie, Zdrowy styl życia, Radość, Bezpieczeństwo, Harmonia, Spokój wewnętrzny.
  • Odpoczynek, Dobrobyt, Swoboda, Akceptacja siebie, Właściwa komunikacja, Asertywność, Dyplomacja, Wyrażanie emocji, Wyrozumiałość.
  • Szacunek do przyrody, Zrównoważony rozwój, Solidarność, Równość, Wolność, Demokracja, Wielokulturowość, Pacyfizm.

***

UDANEGO WEJŚCIA W NOWY ROK Z TWOIM OSOBISTYM ASEM W RĘKAWIE, ŻYCZY WYSPA SPOKOJU.