Live online przez ZOOMA w poniedziałki lub środy wieczór. 

Przyszłość nigdy nie była tak trudna do przewidzenia jak dziś. Wszystko jest zakłócone i nie wiemy kiedy ani do jakiej „normy” wrócimy. Musimy skupić się na tym, nad czy mamy lub możemy mieć kontrolę. Dlatego zapraszam na kurs mindfulness, który buduje zdolność utrzymywania równowagi emocjonalnej, jasnego myślenia i podejmowania mądrych decyzji, bez względu na to, jak silna burza wokół nas wieje.

DLACZEGO MINDFULNESS?

Mindfulness jest sztuką przechodzenia przez trudności w opanowaniu i odpowiedzialności za siebie i innych. Ta świecka forma medytacji rozbiera pojęcie „Tu i teraz” na warstwy i uczy jak być obecnym/obecną nawet gdy głowa wiruje od zmartwień czy nadmiaru zadań. Nawet gdy emocje burzą się jak huragan piątego stopnia. Nawet gdy wydaje się, że cały świat zwariował i nie wiadomo co z nami będzie.

W warstwie neurobiologicznej wiemy z ponad 6000 badań, że medytacja mindfulness zmienia strukturę mózgu czyniąc praktyków bardziej odpornych na stres. To się dzieje już po dwóch tygodniach. Na poziomie świadomości, mindfulness rozszerza pole postrzegania rzeczywistości poza istniejące ślepe punkty. Zaczynamy widzieć więcej w sobie, dookoła i w innych.

Na te zmiany w mózgu i w świadomości, ten kurs nakłada wiedzę tłumaczącą reakcje stresową, która przebiega przez ciało jak po łańcuszku. Praktyka mindfulness pozwoli ci zobaczyć ten proces wyraźnie oraz pokaże ci jak go zatrzymać zanim przełoży się na destrukcyjne lub niemądre działanie.

SZCZEGÓŁY KURSU

Spotkania: odbędą się w

KURSY WIOSENNE

Środy od 3 marca: od 18:30 do 21:00 a zoomie.

Poniedziałki od 8 marca: od 18:30 do 21:00 a zoomie.

KURS LETNI

Od 2 czerwca: od 18:30 do 21:00 a zoomie.

Środy w czerwcu: 2, 9, 16, 23, (30.06 – przerwa)

Środy w lipcu: 7, 14, 21, 28.07

Dzień Uważności: odbędzie się 28 czerwca w Lipowej Dolinie EkoParku, w Kazimierzu Dolnym. Start 10:00, koniec 16:00.

Grupy: do 20 osób.

Koszt: 1250 złotych +VAT. Jest możliwość rozłożenia na dwie raty.

PEŁEN OPIS, REKOMENDACJE ABSOLWENTÓW: https://www.polski-instytut-mindfulness.pl/mindfulness-z-zuza-ziomecka/

ZGŁOSZENIA: zziomecka@gmail.com