ZAPRASZAMY na wyjazd pełen praktyk mindfulness prowadzonych przez Zuzę Ziomecką oraz ćwiczeń uważnego ruchu i biegania naturalnego pod okiem Norbulla.

TERMIN 28.06 od 01.07. Rozpoczynamy o godzinie 17.00 wspólna kolacją. Wyjazd kończymy ostatniego dnia obiadem.

CENA 1150 zł (rezerwacja do 30 kwietnia), 1300 zł (rezerwacja po 30 kwietnia)

REZERWACJA mailowa na adres: wyspaspoko@gmail.com

***

Mindfulness pozwala nam połączyć umysł z ciałem i otoczeniem by głębiej doświadczyć bieżącego momentu. Podczas każdej medytacji, zamiatamy w głowie tak, by odsłonić to co jest obecne, kim jesteśmy i co dla nas ważne. To praktyka robiona powoli, lub w zupełnym bezruchu, którą wspiera piękne otoczenie.

By utrzymać równowagę i uruchomić naturalne źródła energii i szczęścia, jakie daje nam aktywność, program mindfulness będzie rozwinięty o ćwiczenia ruchowe. Eksplorując piękny teren otaczający Kazimierz Dolny, treningi z ruchu naturalnego będą podzielone na wzmacniające, spacerowe i biegowe.

DLA KOGO

Wyjazd jest dla zmęczonych miastem poszukiwaczy odświeżającej zmiany kontekstu. Jeśli potrzebujesz zadbać o swoje ciało i umysł by zresetować je po długiej izolacji, jeśli tęsknisz do słońca na twarzy i trawy pod stopami, jeśli szukasz spokoju dla głowy i wyjątkowych smaków przygotowanych i podanych nie twoimi rękoma, to dołącz.

Zapraszamy zarówno osoby niebiegające i niedoświadczone w medytacji jak i rozmedytowanych maratończyków.

O PROGRAMIE

Medytacja mindfulness

Formalne i nieformalne praktyki świeckiej medytacji mindfulness. Będziemy praktykować na siedząco, na leżąco, i na chodząco. Nieformalne praktyki będą dotyczyły rozmów, picia i jedzenia, spacerów, pielęgnacji ciała i eksploracji pięknego terenu.

Trenerka:  Zuza Ziomecka –  dziennikarka, nauczycielka mindfulness, autorka książki „Wyspa Spokoju – jak mindfulness pomaga w trudnych sytuacjach (premiera wiosną 2021 nakładem Krytyki Politycznej). Pełne bio na końcu strony.

Ruch naturalny

Zgodny z anatomiczną budową, oparty na naturalnych zakresach ruchu ciała.  Często boso, w kontakcie ze zmysłami i przyrodą. Ćwiczenia wzmacniające całe ciało wraz z rozciąganiem oraz rozgrzewka dla wszystkich. Treningi z biegania naturalnego będą podzielone na dwie grupy:

Grupa z Potencjałem- nie biegający w ogóle lub prawie wcale,

Grupa Rozbiegani – dla tych co są w stanie przebiec za jednym razem minimum 5 km.

Trener:  Norbullo Kontrabacz – ultra maratończyk, trener biegania naturalnego, muzyk i kompozytor. Pełne bio na końcu strony.

PLAN DNIA

 • 7:00 – 8:00 Poranne rozciąganie i rozruch
 • 8:00  – 9:00 Śniadanie
 • 9:00  – 11:00 Medytacja mindfulness
 • 11:30 – 13:00 trening ruchu naturalnego
 • 13:00 – 14:00 Obiad
 • 14:00 – 16:00 Czas wolny
 • 16:00  – 18:00 medytacja mindfulness
 • 18:00 – 19:00 kolacja
 • 20:00 + czas wolny, ognisko, gitara, filmy, rozmowy

MIEJSCE

Lipowa Dolina Ekopark Siedlisko nieopodal Kazimierza Dolnego, otoczone stuletnimi Lipami i sadami owocowymi. Pokoje w domu głównym oraz apartamenty w drewnianych domkach. Jedzenie wegetariańskie oparte na zdrowej, lokalnej kuchni w stylu slow. Tuż obok zaprzyjaźniona stadnina koni. Do spacerów i rowerowych wycieczek zachęcają pobliskie wąwozy i liczne ścieżki spacerowe.

CENA I REZERWACJA

Cena za wyjazd, pokój 2 lub 3 osobowy wraz z posiłkami: 1300 zł

Dopłata 100 zł za pokój pojedynczy podnosi cenę do: 1400 zł (liczba miejsc ograniczona)

Cena zawiera:

 • 11 godzin medytacji
 • 8,5 godziny ruchu
 • Trzy noclegi
 • Wyżywienie wegetariańskie z lokalnych składników:
  • 1 dzień: powitalna kolacja
  • 2 i 3 dzień: śniadanie, obiad, kolacja
  • 4 dzień: śniadanie i obiad

PŁATNOŚĆ I ZGŁOSZENIA:

Cena za wyjazd, pokój 2 lub 3 osobowy i jedzenie: 1300 zł

Dopłata za pokój pojedynczy (do wyczerpania): 100 zł

 1. Promocja za pierwsze rezerwacje (do 30 kwietnia): 1150 zł 
 2. Rezerwacja mailowa na adres: wyspaspoko@gmail.com
 3. Wpłata zaliczki w wysokości 400 zł –  7 dni od daty rezerwacji
  1.  wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca
  2.  brak zaliczki powoduje przejście rezerwacji w status niepotwierdzonej
  3.  pozostała kwota płatna do dnia 1 czerwca
 4. W wypadku niemożności przeprowadzania wyjazdu w wyniku pandemii gwarantujemy pełen zwrot kosztów.

 

PEŁNE BIO TRENERÓW

Zuzanna Ziomecka – mindfulness

Dziennikarka i trenerka specjalizującą się w rozwoju zdolności przywódczych poprzez uważność i psychologię pozytywną. Jest wiceprezesem Polskiego Instytutu Mindfulness – fundacją zajmującą się certyfikacją nauczycieli mindfulness – oraz dyrektorem programowym w WellCome Institute, gdzie tworzy autorskie programy rozwojowe dla międzynarodowych firm. Zuzanna jest czołowym europejskim ekspertem w dziedzinie uważności, redukcji stresu i regulacji emocji. Wcześniej zajmowała kierownicze stanowiska w projektach medialnych takich jak Aktivist, Gaga, Exklusiv, Mała Czarna, Przekrój i Wysokie Obcasy. Dwa razy w tygodniu Zuza prowadzi medytacje mindfulness Live online za darmo, dla wszystkich chętnych, na profilu www.facebook.com/wyspaspokoju . Certfikowana nauczycielka kursów Mindfulness-based Stress Reduction (Instytute for Mindfulness Based Approaches) oraz Business Coaching Diploma (Price Waterhouse Coopers).

 

Norbullo Kontrabacz – ruch naturalny

Kontrabasista, multi instrumentalista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, założyciel oraz współzałożyciel wielu awangardowych, warszawskich zespołów i projektów muzycznych. Ultramaratończyk z zamiłowaniem do biegania naturalnego. Autor profilu biegowego „Biegam Naturalnie”. Felietonista i ekspert magazynu dla biegaczy długodystansowych „Ultra”. Aktywny trener biegania.