Drodzy moi!

Wszystkiego wiosennego z okazji świąt. Życzę Wam zdrowia, szczepień oraz powrotu tego, czego Wam najbardziej brakuje w pandemii.

Pod pokrywą zimy pisałam i budowałam sposoby na szersze dotarcie z mindfulness do ludzi. Opisuje je niżej tuż przed odpaleniem tych rakiet. Szczerze mówiąc, trochę się boje. Kiedyś jak zrobiłam taki skok na większą skalę, dostałam mocno po tyłku od internautów. Do dziś są strony na fb pt „Nie dla Zuzy Ziomeckiej i…[cokolwiek akurat robię]”. Dawno nie karmiłam tych potworów. No, ale wiosna to czas wychodzenia na spotkanie również z tym co trudne, więc ruszam. Czuje się pewniej wiedząc, że robię to w zgodzie z tym, co wybrałam jako mój sens w życiu. No i mając Was – absolwentów i wyspiarzy – wiem, że jeśli spadnę, to ma mnie kto łapać.

 

(rysunek by Agata Endo Nowicka)

DZIEŃ UWAŻNOŚCI (28.06) oraz WYJAZD Z MINDFULNESS I RUCHEM NATURALNYM (28.06-01.07) w Kazimierzu Dolnym

Dzień uważności będzie w poniedziałek 28 czerwca od 10 rano do 16:00. Kawa, herbata, ciasto i obiad w stylu slow czekają na miejscu. Mamy piękną wielką salę w Dolina Lipowa Eko Park. Chętnych proszę o zgłoszenia na wyspaspoko@gmail.com .

Wyjazd zacznie się tuż po. Jak wyjadą uczestnicy DU spotykamy się na kolacji ze wszystkimi, którzy chcą medytować i pracować z ciałem przez kilka dni, z dala od domu i pracy. Będziemy mieszać bezruch medytacji z ćwiczeniami w dwóch grupach – biegającej i spacerującej. Grupy poprowadzi Norbullo – muzyk i trener biegania naturalnego. W okolicy Doliny Lipowej są sady, stadnina, wąwozy i Kazimierz. Na miejscu wielki urok, dobre jedzenie i praktyki odnawiające siłę i spokój po długiej covidowej zimie. Szczegóły: TU.

Moja KSIĄŻKA pt „Wyspa Spokoju – jak mindfulness pomaga w trudnych sytuacjach” wychodzi z końcem kwietnia

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza dla osób, które nie znają mindfulness i chcą poznać i spróbować jak działa. Druga jest o tym jak praktycy, tacy jak Wy, używacie i opieracie się na mindfulness w trudnych momentach. W tej części jest masę inspiracji, dobrych rad, i poruszających historii. Np. o Justynie, która trafiła do szpitala z drugą ciążą po tym, jak pierwszą straciła. Albo o Izie, która najpierw bezpieczną prace, w której się dusiła, a potem nieszczęśliwe małżeństwo zostawiła by zacząć życie od nowa. O Michale, kierowniku szpitala, który nagle stał się covidowy i wszyscy pracownicy w stresie i obawach zwrócili się do niego po oparcie. Albo o Piotrze, najmłodszym dyrektorze w zarządzie międzynarodowej korporacji, któremu szefowa podcięła skrzydła na spotkaniu ze wszystkimi kluczowymi kierownikami w organizacji. Znajdziecie w książce 12 takich opowieści, każda o tym jak mindfulness pomaga w stresie, w konflikcie, w podjęciu trudnej decyzji lub poradzeniu sobie w sytuacji bez wyjścia. Mam nadzieję, że ta książka okaże się realnym wsparciem dla wszystkich, którzy chcą przechodzić mądrzej przez trudności.

Zaproszenie do BYCIA PATRONEM WYSPY SPOKOJU

Podsuwam Waszej uwadze również coś całkiem najnowszego. Odpalam Wsypę na Patreonie, jako forma wspierania mojej działalności na rzecz popularyzacji i pogłębiania praktyki mindfulness. Potrzebuje w tej sprawie skonsultować się z moimi absolwentami i przyjaciółmi. Buduję tu katalog medytacji formalnych oraz na specjalne okazje. To są wersje audio medytacji z live’ów facebookowych, które po tygodniu znikają z profilu i wskakują do katalogu. W tym miesiącu powinno wyładować pierwsze 25 medytacji. Za pięć euro miesięcznie, będą wszystkie dostępne dla Patronów. Za 60 euro miesięcznie będzie dostęp do medytacji oraz spotkanie mentoringowe jeden na jeden ze mną, by porozmawiać o pogłębianiu praktyki. Na końcu jest również opcja ambasadorska, czyli wejście ze mną w partnerstwo by razem budować i rozwijać Wyspę. W tej opcji jest dostęp do katalogu medytacji, regularne spotkania planujących przyszłość projektu oraz możliwość wystąpienia w live’ach ze mną. Pomysł na Patronów Wyspy jest jeszcze przed oficjalnym startem. Chciałam go najpierw pokazać Wam by zebrać od Was wrażenia. Czy to ma sens? Jeśli masz dla mnie uwagi lub pomysły jak to zrobić lepiej, będę głęboko wdzięczna za maila.

Czerwcowe kursy POZNAJ MINDFULNESS, OPANUJ STRES

Ten 8 tygodniowy program jest podobny do MBSR ale zawiera więcej wiedzy naukowej i ćwiczeń coachingowych. Kolejna edycja rusza 2 czerwca. Zbieram grupę poranną (nowość dla mnie) i wieczorną. Jeśli znacie kogoś, kto szuka nowej perspektywy na siebie i swoje trudności, podzielcie się moim zaproszeniem do czerwcowych grup.

Wszystkiego dobrego na wiosnę!

—Zuza