Wyjątkowy weekend z mindfulness, naturalnym bieganiem (lub spacerami) warsztatem jogi twarzy, pięknem natury i zdrową, ekologiczną dietą.

ZAPRASZAMY na Mazury, gdzie praktyki mindfulness poprowadzi Zuza Ziomecka, ćwiczenia z uważnego ruchu i biegania naturalnego zaproponuje Norbullo oraz warsztaty z jogi twarzy zrobi Alicja Lasek.

TERMIN 17-19.09. Rozpoczynamy w piątek o godzinie 16.00 wspólną kolacją. Wyjazd kończymy wspólnym obiadem w niedzielę.

CENA 1250 zł w pokoju dwuosobowym, dopłata do jedynki 150 zł

REZERWACJA mailowa na adres: alicja_lasek@yahoo.com

***

Mindfulness pozwala nam połączyć umysł z ciałem i otoczeniem by głębiej doświadczyć bieżącego momentu. Podczas każdej medytacji, zamiatamy w głowie tak, by odsłonić to co jest obecne, kim jesteśmy i co dla nas ważne. To praktyka robiona powoli, lub w zupełnym bezruchu, którą wspiera piękne otoczenie.

By utrzymać równowagę i uruchomić naturalne źródła energii i szczęścia, jakie daje nam aktywność, program mindfulness będzie rozwinięty o ćwiczenia ruchowe i jogę twarzy. Eksplorując piękny teren otaczający Mikołajki, treningi z ruchu naturalnego będą podzielone na wzmacniające, spacerowe i biegowe.

DLA KOGO

Wyjazd jest dla zmęczonych miastem poszukiwaczy odświeżającej zmiany kontekstu. Jeśli potrzebujesz zadbać o swoje ciało i umysł by wzmocnić się przed ostatnią prostą 2021 roku, jeśli tęsknisz do słońca na twarzy i trawy pod stopami, jeśli szukasz spokoju dla głowy i wyjątkowych smaków przygotowanych i podanych nie twoimi rękoma, to dołącz.

Zapraszamy zarówno osoby niebiegające i niedoświadczone w medytacji jak i rozmedytowanych maratończyków.

O PROGRAMIE

Medytacja mindfulness

Formalne i nieformalne praktyki świeckiej medytacji mindfulness. Będziemy praktykować na siedząco, na leżąco, i na chodząco. Nieformalne praktyki będą dotyczyły rozmów, picia i jedzenia, spacerów, pielęgnacji ciała i eksploracji pięknego terenu.

Trenerka:  Zuza Ziomecka –  dziennikarka, nauczycielka mindfulness, autorka książki „Wyspa Spokoju – jak mindfulness pomaga w trudnych sytuacjach (premiera wiosną 2021 nakładem Krytyki Politycznej). Pełne bio na końcu strony.

Ruch naturalny

Zgodny z anatomiczną budową, oparty na naturalnych zakresach ruchu ciała.  Często boso, w kontakcie ze zmysłami i przyrodą. Ćwiczenia wzmacniające całe ciało wraz z rozciąganiem oraz rozgrzewka dla wszystkich. Treningi z biegania naturalnego będą podzielone na dwie grupy:

Grupa z Potencjałem- nie biegający w ogóle lub prawie wcale,

Grupa Rozbiegani – dla tych co są w stanie przebiec za jednym razem minimum 5 km.

Trener:  Norbullo Kontrabacz – ultra maratończyk, trener biegania naturalnego, muzyk i kompozytor. Pełne bio na końcu strony.

Joga twarzy

Joga twarzy to rodzaj filozofii zakładającej holistyczne podejście do człowieka – postawa ciała, oddech, mimika, sposób uśmiechania się, a nawet spania. Poznasz to podejście lepiej poprzez ćwiczenia i automasaż drugiego i trzeciego dnia wyjazdu.

Trenerka: Alicja Lasek – pasjonatka podróży i oglądania codziennego życia na innym kontynentach wielokrotnie odwiedziła Indie i Japonię podglądając metody pielęgnacji twarzy i ciała przez Azjatki. Pełne bio na końcu strony.

HARMONOGRAM POBYTU

 • Codzienne poranne i wieczorne sesje medytacji
 • Poranny rozruch -pobudzające, rozciągająco-wzmacniające ćwiczenia
 • Bieganie naturalne / z podziałem na grupę ‘Zaawansowaną’ i grupę ‘Z potencjałem’
 • Warsztaty jogi twarzy i automasażu
 • Pyszne i zdrowe posiłki wegetariańskie

Nie zabraknie oczywiście czasu na wspólne rozmowy, spacery, czytanie książki w hamaku pośród szumu traw i drzew czy lepsze poznanie się – jeśli tylko będziesz mieć na to ochotę.

MIEJSCE

Osada Dzika Kaczka –Mazury, Faszcze 28, 11-730 Mikołajki

Ponad 20 hektarów, w otulinie Parku Narodowego, obszary Natura 2000.
Ośrodek ma swój pomost i plażę nad jeziorem Głębokim. Jezioro jest zamknięte dla ruchu motorowodnego, więc panuje tu cisza i spokój. Woda ma pierwszą klasę czystości, czasami zdarza się znaleźć na brzegu jakiegoś raka. Idąc łąkami w kierunku jeziora lub do lasu raczej nie spotkasz nikogo po drodze. Chyba, że łosia. Albo żółwia błotnego (tak, na tym terenie są trzy stawy, które są jego naturalnym siedliskiem).

POZNAJ LEPIEJ TO MIEJSCE www.dzikakaczka.com

CENA I REZERWACJA

Cena za wyjazd, pokój 2 osobowy wraz z posiłkami:  1250zł

Dopłata 150 zł za pokój pojedynczy podnosi cenę do:  1400 zł (liczba miejsc ograniczona)

*W trosce o nasz wspólny komfort i bezpieczeństwo na warsztat (mimo dużej przestrzeni) zaprosiliśmy tylko 15 osób.*

Cena zawiera:

 • program medytacji mindfulness
 • program uważnego ruchu
 • warsztaty z jogi twarzy i automasarzu
 • dwa noclegi
 • Wyżywienie wegetariańskie z lokalnych składników:
  • 1 dzień: powitalna kolacja
  • 2 dzień: śniadanie, obiad, kolacja
  • 3 dzień: śniadanie i obiad

Dojazd we własnym zakresie (jeśli potrzebujesz podwózki, daj nam znać).

PŁATNOŚĆ I ZGŁOSZENIA:

Cena za wyjazd, pokój 2 osobowy i jedzenie:  1250 zł

Dopłata za pokój pojedynczy (do wyczerpania):  150 zł

 1. Zgłoś chęć udziału mailowo na adres: alicja_lasek@yahoo.com
 2. Wpłata zaliczki w wysokości 500 zł –  7 dni od daty rezerwacji
  1.  wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca
  2.  brak zaliczki powoduje przejście rezerwacji w status niepotwierdzonej
  3.  pozostała kwota płatna do dnia 1 września
 3. W wypadku niemożności przeprowadzania wyjazdu w wyniku pandemii gwarantujemy pełen zwrot kosztów.

 

NASI TRENERZY

Zuzanna Ziomecka – mindfulness

Dziennikarka i trenerka specjalizującą się w rozwoju zdolności przywódczych poprzez uważność i psychologię pozytywną. Jest wiceprezesem Polskiego Instytutu Mindfulness – fundacją zajmującą się certyfikacją nauczycieli mindfulness – oraz dyrektorem programowym w WellCome Institute, gdzie tworzy autorskie programy rozwojowe dla międzynarodowych firm. Zuzanna jest czołowym europejskim ekspertem w dziedzinie uważności, redukcji stresu i regulacji emocji. Wcześniej zajmowała kierownicze stanowiska w projektach medialnych takich jak Aktivist, Gaga, Exklusiv, Mała Czarna, Przekrój i Wysokie Obcasy. Dwa razy w tygodniu Zuza prowadzi medytacje mindfulness Live online za darmo, dla wszystkich chętnych, na profilu www.facebook.com/wyspaspokoju . Certfikowana nauczycielka kursów Mindfulness-based Stress Reduction (Instytute for Mindfulness Based Approaches) oraz Business Coaching Diploma (Price Waterhouse Coopers).

 

Norbullo Kontrabacz – ruch naturalny

Kontrabasista, multi instrumentalista, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, założyciel oraz współzałożyciel wielu awangardowych, warszawskich zespołów i projektów muzycznych. Ultramaratończyk z zamiłowaniem do biegania naturalnego. Autor profilu biegowego „Biegam Naturalnie”. Felietonista i ekspert magazynu dla biegaczy długodystansowych „Ultra”. Aktywny trener biegania.

Alicja Lasek – joga twarzy

Pasjonatka podróży i oglądania codziennego życia na innym kontynentach wielokrotnie odwiedziła Indie i Japonię podglądając metody pielęgnacji twarzy i ciała przez Azjatki. Jogę zaczęła praktykować już w 2012 roku, ale jogę twarzy odkryła stosunkowo niedawno, zastanawiając się czemu nauczanie jogi jest ograniczone do rejonów ciała poniżej szyi? Nad obojczykiem jest przecież tyle mięśni i to w dodatku takich, które stale widać!

Zafascynowana odkryciem ćwiczeń na wzmocnienie mięśni czoła, okolic oczu, policzków, szyi czy ust postanowiła pogłębić wiedzę i certyfikować się, aby dzielić się tą wiedzą z innymi.

Joga twarzy to pewien rodzaj filozofii zakładającej holistyczne podejście do człowieka – postawa ciała, oddech, mimika, sposób uśmiechania się, a nawet spania…. Wszystko ma znaczenie i o tym również porozmawiamy.

Alicja ukończyła kurs jogi twarzy Face Yoga Method zatwierdzony i akredytowany przez International College of Holistic Medicine, CPD Yoga Alliance i REPS. Poznała też tajniki japońskiego masażu twarzy Kobido, certyfikat KobidoUP. Znajdź ją na instagramie: https://www.instagram.com/wkrainie_faceyogi/