Drodzy, robię to. Odpalam projekt, w którym wreszcie połączą się moje ścieżki. Mindfulness plus media, równa się Wyspa Spokoju. Etap pierwszy to strona na facebooku, na której wspieram praktyków, nakręcam ciekawość początkujących, angażuję, inspiruję i rozśmieszam. POLUBJAJCIE! To nic nie kosztuje, a może wiele zmienić. Kolejne etapy będą się wyłaniać za kilka miesięcy.

Po co komu Wyspa Spokoju?

To strona dla praktyków i osób ciekawych mindfulness. Miejsce, gdzie odnajdziecie drogę do równowagi, którą te wzburzone czasy co chwila zalewają. Będziemy razem medytować, mierzyć się ze stresem, radzić z trudnymi emocjami, i wychodzić z konfliktów.

Nie ma lepszego momentu. Od pierwszego września wróciliśmy do życia zawodowego i szkolnego w świecie przemeblowanym przez covid. Znowu jest dużo zadań i szybkie tempo, jak to jesienią. Ale teraz jest też mniej pewnie, z dużą dynamiką zmian. Mindfulness wkracza tu całe na biało, ponieważ praktyka daje możliwość spotykania trudności i niepewności bez tracenia głowy. Daje kontrolę nad tempem, pozwala widzieć klarowniej i mieć większy wpływ.

Jest też coś więcej. Nie tylko trzymanie się medytacji by nie utonąć w niepewności i stresie, ale też szanse by przez tę burzę dopłynąć do lepszego miejsca. Bo może wcale nie chcemy by wszystko wróciło do „normy”? Może by się dało zachować część tego, co odkryliśmy podczas lockdownu? Żyć trochę wolnej, zdrowiej, w większej bliskości i poczuciu sensu niż wcześniej. Mindfulness w połączeniu z zakłóconą rzeczywistością daje szansę na poskładanie życia osobistego i zawodowego w formę bardziej sprzyjające temu kim chcemy być, i jak chcemy żyć.

Dlatego zapraszam wszystkich praktyków i osób ciekawych mindfulness na Wyspę Spokoju. Będziemy tu eksplorować mindfulness razem, bo samemu jest po prostu trudniej niż w grupie. Klikaj, dołączaj, medytuj z nami, czytaj i dziel się! Praktyki wspólne przez FB Live! odbywają się we wtorki rano o 8:30 i czwartki wieczorem o 18:30. 

http://facebook.com/wyspaspoko