mindfulness na stres

Seria prelekcji lub warsztatów pozwalająca poznać i doświadczyć pełne spektrum korzyści płynących z praktyki mindfulness. Razem wzięte, tematy spotkań składają się na pełen program rozwijający odporność psychofizyczną na trudności i stres. Jednak każde spotkanie jest całością i daje wartość również tym uczestnikom, którzy przychodzą na niektóre lub pojedyncze z nich.

Tematy spotkań serii Mindfulness na stres:

1. Autopilot – przeciwieństwem uważności są odruchowe, automatyczne reakcje. Jak wpływają na nasze życie i jak je wyłączyć, abyśmy mogli reagować świadomie, zamiast odruchowo?

2. Budowanie skupienia – dlaczego jesteśmy tak rozkojarzeni? Jak mózg zbiera informacje ze świata i jak uważność pomaga zwiększyć tę zdolność.

3. Zobacz więcej – błędy poznawcze, martwe punkty i przezwyciężanie uprzedzeń negatywnych.

4. Pełna mechanika reakcji stresowej – wczesne znaki ostrzegawcze, symptomy, przewlekły stres oraz sposób, w jaki uważność redukuje negatywne skutki stresu.

5. Myśli nie są prawdą i krytyk wewnętrzny – szczególny rodzaj myślenia, który potęguje stres. Jak uważność pomaga nam negocjować z twoimi własnymi umysłami.

6. Trudne emocje – skąd się biorą, co je wzmacnia, co pomaga je wygasić i jak zachować opanowanie w ich obliczu.

7. Trudne rozmowy – o skutecznym zarządzaniu sobą w obliczu konfliktów by uniknąć eskalacji i zwiększyć szanse porozumienia.

Czas trwania jednego spotkania: 90 min
Prowadzenie: na żywo lub online
Język: Polski lub Angielski
Grupa: nie ograniczona: forma warsztatowa dla 8-25 osób, forma prelekcji dla większych grup