tekst z pisma Mindfulness o wyłączaniu stresu
  • 5 października 2023
  • zuza
  • Blog

Jesteśmy na początku nowego procesu ewolucyjnego, w którym nasze ciała i umysły starają się przystosować reakcje stresową do nowych okoliczności zglobalizowanego, cyfrowego świata. Dzisiejsze wyzwania przetrwają i swoje cechy przekażą dalej ci, którzy będą umieli odnosić sukces i zachować zdrowie mimo ciągłego napięcia, wielości zmian i starych odruchów obronnych naszych organizmów.

Czekając, aż ewolucja dopracuje automatyczną reakcję stresową do obecnych zagrożeń, musimy zarządzać swoimi zasobami ręcznie – przede wszystkim w zakresie wyłączania kurków stresu, gdy nadmobilizacja fizyczna przestaje być potrzebna.

W tekście poniżej opisuje sześć strategii na wyłączanie stresu. Jest ich o wiele jest więcej. Sięgamy po takie praktyki intuicyjnie – na pewno masz jakieś własne. Niestety, w kulturze pośpiechu i cywilizacji osiągania coraz częściej słyszę, że właśnie te praktyki pierwsze skreślamy z listy to-do gdy zaczyna być w życiu gęsto. Ten tekst jest więc  po to, by uświadomić ci, żebyś tego nie robił/nie robiła, bo stawka jest zbyt wysoka. Praktyki higieny stresu, pozwalają ci wracać do sił i równowagi, co jest ci potrzebne nie odświętnie, tylko KAŻDEGO dnia.

 

CZYTAJ CAŁY TEKST TUTAJ —> https://www.czasopismomindfulness.pl/artykul/to-rownowaga-jest-norma-a-stres-wyjatkiem-czemu-zrobilo-sie-odwrotnie