jak zapobiec wypaleniu zawodowemu

Szkolę na ten temat od wielu lat, ponieważ specjalizuje się w redukcji stresu, a wypalenie jest bezpośrednim skutkiem przewlekłego pobudzenia organizmu przez hormony stresowe. Jednak po pandemii, temat stał się większy, ważniejszy. Z badan opublikowanych w 2022 roku wyszło, że w Polsce jest najwyższy poziom wypalenia w całej Unii Europejskiej. Dlatego:

Nagrałam podcast o wypaleniu zawodowym

Podcast “Zapał bez wypalenia” miał premierę 11 października w międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W ośmiu odcinkach zebrałam szesnaście wywiadów z ekspertami zdrowia i osobami z różnych branż, dotkniętymi wypaleniem. Ten projekt powstał z chęci udzielenia wsparcia wszystkim, którym wypalenie zabiera zapał. Jednocześnie, był to głęboki research pozwalający mi poszerzyć swoją wiedzę i pogłębić zrozumieniem tematu.
Posłuchaj na platformie audioteka.pl

Zaprojektowałam warsztat dla organizacji o wypaleniu zawodowym

Zebrałam w nim kluczową wiedzę z zakresu medycyny, psychiatrii, i psychologii by pomóc Waszym ludziom ochronić się przed wypaleniem. Dzielę się w nim również prostymi, doraźnymi strategiami na codzienną higienę stresu, które zapewniają ochronę dla naszych kluczowych zasobów i zapału. Bez nich, nie mamy siły żyć i pracować w zgodzie z naszym potencjałem. Dlatego przeciwdziałanie wypaleniu jest tak istotne dla każdego i każdej z nas, oraz dla naszych organizacji.

Tematyczny zakres warsztatu:

  • Różniąca między wypaleniem a zmęczeniem, znudzeniem, czy depresją
  • Wyjaśnienie biologicznego przebiegu stresu i przemiany w wypalenie
  • Czerwone flagi wypalenia
  • Najczęstsze przyczyny i leczenie
  • Prewencja – strategie redukcji stresu, opartych na badaniach (zebranych w PDF i rozesłanych uczestnikom po warsztacie. Patrz grafikę na dole strony)

Czas trwania : 90-120 min
Dostarczenie: na żywo lub online
Zapraszam do kontaktu: zziomecka@gmail.com

 

jak wyłączyć stres