sala warsztatowa kursu mindfulness
  • 30 kwietnia 2024
  • zuza
  • Blog

Stacjonarnie czyli w azylu i z oksytocyną.

Uważność, czyli mindfulness, uczy się poprzez opowiadanie, rozmowy i medytacje prowadzone. Z tego powodu, nie ma żadnej różnicy w jakości programów dostarczanych online czy stacjonarnie. Są jednak różnice w doświadczeniu, które warto poznać wybierając właściwą formą kursu mindfulness dla siebie.

Specjalne miejsce do medytacji

Stacjonarne kursy mindfulness i treningi uważności różnią się od procesów online tym, że przez 8 tygodni masz swoje specjalne miejsce do uważności i poznawania siebie. Nikt ci tu nie wejdzie w trakcie medytacji by spytać gdzie są jego skarpetki. Podczas spotkań wiesz, że nie zacznie pikać zmywarka ani dzwonić telefon.

Oksytocyna gwarantowana

Podczas stacjonarnego treningu mindfulness doświadczysz tego, co odkryli neurobiolodzy – że medytacja grupowa powoduje wyrzut oksytocyny. To hormon, który reperuje szkody po stresie i zwykle pojawia się w wyniku dotykania kogoś, kogo kochamy. Tymczasem tu, oksytocyna się pojawia mimo, że na początku w grupie są kompletnie obcy ludzie. Podczas kursu to się zmienia – uczestnicy nabierają dla siebie wymiarów i odcieni, z których wyrastają więzi i zaufanie.

Kończysz więc taki stacjonarny kurs mindfulness nie tylko z ugruntowaną praktyką medytacyjną i nowo nabytym spokojem, ale również z silnym skojarzeniem uważności z sercem stolicy i z własną mindfulnessową bandą.

Rekomendacje Uczestników

“Udział w kursie PMOS był kolejnym punktem zwrotnym w moim życiu. Dziękuję za warsztaty i przekazaną wiedzę, która pozwala mi świadomie radzić sobie z wyzwaniami codziennego życia. Wyzwań wcale nie mam mniej i stresu też, ale już lepiej potrafię stawiać im czoła. Dzięki temu, moja praca jest efektywniejsza, a ja już nie zamykam się w swojej gawiedzi gdy atakują mnie złe myśli. Żyję bardziej tu i teraz. Zdaje sobie sprawę, że nadal jestem na początku drogi ale liczy się przede wszystkim to, że na niej jestem.”

Anna O –  PMOS wiosna 2024

Zapraszam. Stacjonarne kursy mindfulness w warszawie oferuje 4 razy do roku.

Sprawdź kiedy następny:  https://zuzaziomecka.com/wyspa-spokoju-kursy-mindfulness