8 tygodniowy kurs mindfulness

Od 17 września 2024 zapraszam na 8-tygodniowe treningi mindfulness, które pomagają lepiej poznać siebie i zredukować stres. Spotkania raz w tygodniu.

Prowadzi Zuza Ziomecka, założycielka społeczności i autorka książki pt “Wyspa Spokoju – Jak Mindfulness Pomaga w Trudnych Sytuacjach”. Zuza prowadzi treningu uważności od 2015 roku, po udanej karierze w mediach (redaktor naczelna Przekroju, Wysokich Obcasów Online, Aktivista, Gagi i Exklusiva, współprowadząca Małej Czarnej, prowadząca Demakijaż).

TRWA NABÓR DO JESIENNYCH GRUP:

Dni spotkań:

 • WTORKOWA GRUPA ONLINE  od 18:30-21:00,
  17, 24 września, 1, 8, 15, 22, 29 października

  live online przez zoom

 • ŚRODOWA GRUPA STACJONARNA od 18:30-21:00,
  18, 25 września, 2, 9, 16, 23, 30 października

  Splot Artystyczny (ul Śniadeckich przy Placu Konstytucji) w Warszawie [do potwierdzenia]

 • DZIEŃ UWAŻNOŚCI DLA OBU GRUP odbędzie się w warszawie, 26 października od 10 do 16:00.

Grupy: do 15 osób.

Koszt kursu stacjonarnego: 1600 złotych

Koszt kursu przez zoom: 1300 złotych

Online na ZOOMie: dostępny dla każdego uczestnika bez konieczności logowania. Można używać przez komórkę lub komputer. Wymaga łącza od 1 Mbps – 4 Mbps. Jeśli nie masz problemu z płynnym oglądaniem filmów na youtube, to powinno być ok.

ZGŁOŚ SIĘ: przez formularz zgłoszeniowy.

Sala kursowa na ul Śniadeckich

Ilość zmian i odciążeń ostatnich lat zwiększyła się niewspółmiernie do naszych nawyków i zdolności adaptacji.  Jesteśmy zmęczeni i nie pamiętamy jak zredukować bieg. Coraz częściej uczestnicy mówią: “nie mam siły”, albo “nie pamiętam jak odpoczywać”. A nawet “już sam/sama nie wiem czego chcę i potrzebuję”. Zdolności zatrzymania i zauważenie tego momentu, oraz siebie w nim, są nam dzisiaj potrzebne jak nigdy wcześniej.

Dlatego zapraszam na kurs mindfulness, (trening uważności) który przypomina jak zwolnić, pomaga zauważyć czego ciało i umysł potrzebują, i przywraca zdolność podejmowania świadomych decyzji zamiast ślepego, automatycznego reagowania na to, co życie podaje.

DLACZEGO MINDFULNESS?

Mindfulness jest sztuką przechodzenia przez trudności w opanowaniu i odpowiedzialności za siebie i innych.  Medytacja mindfulness jest świecka, i uczy jak być obecnym/obecną nawet gdy głowa wiruje od zmartwień czy nadmiaru zadań. Nawet gdy emocje burzą się jak huragan piątego stopnia. Nawet gdy wydaje się, że cały świat zwariował i nie wiadomo co z nami będzie.

Są różne sposoby na stres – medytacja mindfulness jest jednym z nich i działa prewencyjnie. Uspakaja ośrodek mózgu, który reaguje stresem na trudności i zmniejsza negatywne skutki stresu.

W warstwie neurobiologicznej wiemy z potężnego zbioru badań wykonanych na przestrzeni ostatnich 40 lat, że medytacja mindfulness wpływa korzystnie na zdrowie i czyni praktyków bardziej odpornych na stres. To się dzieje już po dwóch tygodniach. Na poziomie świadomości, techniki mindfulness rozszerzają pole postrzegania rzeczywistości oraz siebie w niej. 

Na te zmiany, ten trening uważności nakłada wiedzę tłumaczącą reakcje stresową, która przebiega przez ciało jak po łańcuszku. Praktyka mindfulness pozwoli ci zobaczyć ten proces wyraźnie oraz pokaże ci jak go zatrzymać zanim przełoży się na destrukcyjne lub niemądre działanie.

Medytacja na stres nie działa doraźnie – zamiast tego działa jak szczepionka, oduczając organizm reagować wysokim stresem na trudne okoliczności.

Medytacja uważności znajduje coraz szersze zastosowanie. Obecnie, zajęcia z uważności (mindfulness) prowadzą światowe korporacje, szkoły i ośrodki akademickie, firmy technologiczne,  wojskowe siły specjalne, oraz szpitale i kliniki zdrowia.

O PROGRAMIE

PMOS (Poznaj Mindfulness, Opanuj Stres) jest autorskim programem Zuzy Ziomeckiej opartym na kursie MBSR.

MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) opracował Jon Kabat-Zinn, neurobiolog z University of Massachusetts. Metodyka wypracowana przez Jona Kabat-Zinna wykorzystuje świeckie techniki medytacyjne. Od 1979 roku jego program jest weryfikowany i doskonalony w ośrodkach badawczych na całym świecie.

PMOS jest strukturalnie identyczny do MBSR i spełnia wymóg ukończenia kursu podstawowego przez kandydatów do Studium Nauczycielskiego prowadzonego przez Polski Instytut Mindfulness.

SPECYFIKA KURSU PMOS BY ZUZA ZIOMECKA

Jako dziennikarka i edukatorka potrzebuje rozumieć co się dzieje, wiedzieć jakie są dowody oraz karmić swoją ciekawość intelektualną. Dlatego dodałam psychoedukację do klasycznego kursu MBSR, odnosząc się do badań i ekspertów.

Korzystam też obficie ze storytellingu, ponieważ, podobnie jak medytacja, jest ważną formą wspólnego doświadczenia.

 

 

INNE RÓŻNICE MIĘDZY PMOS A MBSR

 • MBSR proponuje 40 minutowe medytacje, PMOS oferuje również krótsze
 • PMOS proponuje więcej psychoedukacji
 • PMOS proponuje więcej praktyk nieformalnych
 • PMOS oferuje grupom wspólną “świetlicę” na whatsappie
 • PMOS oferuje tygodniowy system wsparcia smsowego

Po ukończeniu PMOS, tak jak po MBSR, dostaniesz certyfikat, który, między innymi, upoważni Cię do udziału w Studium Nauczycielskim w Polskim Instytucie Mindfulness.

SPRÓBUJ MEDYTACJI Z ZUZĄ

Jeśli chcesz sprawdzić mój styl prowadzenia, spróbuj medytacji z mojej książki Wyspa Spokoju: https://wyspa-spokoju.pl/medytacje

POZNAJ KSIĄŻKĘ ZUZY

książka o mindfulness Zuzy Ziomeckiej

Wyspa Spokoju jest o tym jak mindfulness wpływa na mózg i ciało, opowiada o tym co nam robi stres i jak uważność go redukuje. Poznasz podstawy naukowe mindfulness oraz historie praktyków, którym uważność pomogła przejść przez rozmaite trudności życiowo-zawodowe. *NAJLEPIEJ PRZECZYTAĆ PO ODBYCIU KURSU!*

Więcej o Zuzie przeczytasz tutaj.

 

REKOMENDACJE

“Udział w kursie PMOS był kolejnym punktem zwrotnym w moim życiu. Dziękuję za warsztaty i przekazaną wiedzę, która pozwala mi świadomie radzić sobie z wyzwaniami codziennego życia. Wyzwań wcale nie mam mniej i stresu też, ale już lepiej potrafię stawiać im czoła. Dzięki temu, moja praca jest efektywniejsza, a ja już nie zamykam się w swojej gawiedzi gdy atakują mnie złe myśli. Żyję bardziej tu i teraz. Zdaje sobie sprawę, że nadal jestem na początku drogi ale liczy się przede wszystkim to, że na niej jestem.”

Anna O –  PMOS wiosna 2024

***

„Kurs Zuzy był dla mnie czasem ochronnym, jakby wszystko co się działo w moim życiu w czasie tego kursu, a właściwie od pierwszej rozmowy na temat moich motywacji, było objęte spokojnym spojrzeniem Zuzy. Doświadczyłam podczas tego kursu uczucia trafienia do bardzo wyjątkowej przestrzeni słuchania, akceptacji. Każde spotkanie otwierało przede mną nową perspektywę, dodawało sił i spokoju. Czuję, że dostałam narzędzia, który są bezcennym darem. Ale otrzymałam też wiedzę, jak z tych narzędzi korzystać, jak żyć dalej nie tracąc tego kontaktu z samą sobą.”

– Anna S.  kurs styczeń-luty 2020

***

„Zaopiekuj się sobą, bądź dla siebie stanowcza, ale też łagodna i wyrozumiała, popatrz na siebie oczami kogoś, kto cię bezgranicznie kochał i rób dla siebie tyle dobrego, ile dla swojego ukochanego psa i kota. Te i wiele innych spraw uświadomił mi kurs mindfulness. Pozwolił mi na uważne spotkanie ze swoimi napięciami i lękami, dodał mi sił i wzmocnił. Medytacja w duchu mindfulness to wyjątkowa umiejętność, która ma realny wpływ na to jak widzę świat.

– Monika K. uczestniczka kursu styczeń – luty 2022

***

„Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy…” Te słowa Dezyderaty znamy prawie wszyscy. Łatwiej jednak zalecać, trudniej wiedzieć jak osiągnąć taki opisany stan ciała, umysłu, a może i duszy. Odpowiedzi na to pytanie warto szukać na kursie Mindfulness Zuzy Ziomeckiej. Tam się też przy okazji przekonasz, że „przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Polecam.” 

–  Aleksander G, styczeń-luty 2020

***

„Kiedy powiedziałam mężowi ze to już moje ostatnie zajęcia z mindufulness spojrzał na mnie z przerażeniem. „No ale jak to to co teraz będzie?” Wieczory wtorkowe stały się jego ulubioną porą w tygodniu ponieważ wracałam ze spotkań wyciszona i pełna empatii. W trakcie tych 8 tygodni jako naoczny świadek mojego życia w sposób jednoznaczny stwierdził, że lepiej radziłam sobie ze stresem w pracy i byłam bardziej uważna w trakcie czasu spędzanego z rodzina.”

Ilona G. uczestniczka kursu luty-marzec 2020

***

„Kurs medytacji uważności z Zuzą jest pozytywnie zaskakujący, dlatego że Zuza jest w bardzo intensywnym kontakcie z tym, co zachodni człowiek nazywa rzeczywistością. Jako dziennikarka, osoba świadoma internetu, słysząca te same plotki i memy co my, wprowadza nas w świat uważności jako bardzo konkretnego i namacalnego narzędzia, a nie egzotycznej metody relaksacji dla hippisów. To powoduje, że łatwiej jest zmotywować się do ciężkiej pracy ze sobą, aby faktycznie zasmakować uważności, która nie jest tajemnicza, a wręcz na wskroś praktyczna. Z Zuzą bez zbędnych “jasełek” możesz poznać techniki, które w realny sposób pozwolą ci wejść w lepszy kontakt z sobą samym i innymi ludźmi.”

— David B. uczestnik kursu maj-czerwiec 2016, obecnie aktywny nauczyciel mindfulness

***

„W coraz szybszym, kompleksowym i wymagającym ciągle więcej świecie, stres trawi mężczyzn dokładnie tak samo jak kobiety. A 8-tygodniowy trening daje konkretne narzędzia by sobie z nim lepiej radzić. To, czego ja doświadczyłem jako efekt praktyki to: mniej złości i strachu, a więcej spokoju, radości, a także odzyskana kontrola nad swoimi reakcjami (to daje ogromne poczucie wolności) i lepsze relacje z partnerką oraz z ludźmi w pracy. Dodatkowo to świetne doświadczenie grupowe, w którym poznajesz super podobnych do Ciebie ludzi, nawzajem się uczycie i wspieracie. Rola Zuzy jako nauczyciela jest w tym doświadczeniu szczególnie ważna – w ciągu sekundy buduje Twoje zaufanie, masz poczucie bycia słuchanym i rozumianym i doświadczasz jej poczucia humoru i luzu, który trafia równie dobrze do świata mężczyzn i kobiet. Jest też bardzo mocna merytorycznie – praktykuje i uczy się z pokorą od najlepszych, przez co uczestnicy jej kursów zyskują coraz więcej.”

— Piotr F. uczestnik kursu maj-czerwiec 2016

***

„To był mój drugi kurs MBSR, ale pierwszy z Zuzą. Spotkałam szczerą, wrażliwą, pełną wiedzy i pasji osobę, któr stworzyła niezwykłą atmosferę w doświadczaniu uważności, nie będąc przy tym zdystansowanym nauczycielem ale przyjacielem, mentorem, który uczy, inspiruje i wzmacnia. Zuza, dziękuję.”

– Marta K. uczestniczka kursu luty-kwiecień 2015

SZCZEGÓŁY KURSU

Dni spotkań:

 • TRWA NABÓR DO JESIENNYCH GRUP:

  Dni spotkań:

  • WTORKOWA GRUPA ONLINE  od 18:30-21:00,
   17, 24 września, 1, 8, 15, 22, 29 października

   live online przez zoom

  • ŚRODOWA GRUPA STACJONARNA od 18:30-21:00,
   18, 25 września, 2, 9, 16, 23, 30 października

   Splot Artystyczny (ul Śniadeckich przy Placu Konstytucji) w Warszawie [do potwierdzenia]

  • DZIEŃ UWAŻNOŚCI DLA OBU GRUP odbędzie się w warszawie, 26 października od 10 do 16:00.

Grupy: do 15 osób.

Koszt kursu stacjonarnego: 1600 złotych

Koszt kursu przez zoom: 1300 złotych

Online na ZOOMie: dostępny dla każdego uczestnika bez konieczności logowania. Można używać przez komórkę lub komputer. Wymaga łącza od 1 Mbps – 4 Mbps. Jeśli nie masz problemu z płynnym oglądaniem filmów na youtube, to powinno być ok.

ZGŁOŚ SIĘ: przez formularz zgłoszeniowy. 

z