Dziennikarka i trenerka mindfulness

Realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji od 2001 roku. W 2013, jako redaktor naczelna Przekroju, odkryłam mindfulness. Od tej pory łączę swoją pasje do poznawania koncepcji i ludzi wpływających na świat, z uczeniem mindfulness – treningiem wzmacniającym nasz wpływ na siebie samych.

Prowadzenie treningów z mindfulness jest doświadczeniem w swojej istocie rozwojowym dla trenera. Podczas ośmiotygodniowego programu uczestnicy pod wpływem praktyk odkrywają niezwykłą moc płynącą z ugruntowania ciała i umysłu w rzeczywistości. Nabierają przekonania, a potem sprawności, w świadomym kierowaniu uwagą na rzecz pracy w tu i teraz. Poznają prawdziwy regeneracyjny odpoczynek płynący z uspokojonego umysłu. Widzą siebie i otoczenie wyraźniej. Opuszczają kurs obudzeni do swoich możliwości i z wiedzą, czego potrzebują oraz co im przeszkadza w dalszym rozwoju. Przez tę transformację uczestników, każdy kurs jest edukacją utwierdzającą mnie w przekonaniu o potrzebie mindfulness w każdym środowisku.

Po ukończeniu Leadership Academy for Poland, do powyższego przekonania dołączyła pewność, że nadeszła pora na nowy rodzaj przywództwa. Takiego, opartego na zrozumieniu perspektyw innych, włączających społeczności do wspólnego wysiłku, i stawiającego na budowę trwałych, samowystarczalnych rozwiązań. To jest przywództwo adaptacyjne, które stara się zmobilizować społeczeństwo do kolektywnej pracy na rzecz lepszej przyszłości dla wszystkich, a nie na gromadzeniu władzy czy korzyści dla siebie. Mindfulness wybitnie wspiera ten rodzaj myślenia i interweniowania w rzeczywistość. Dlatego, od 2017, prowadzę również autorski program MBALD (Mindfulness Based Advanced Leadership Development)  dla osób praktykujących przywództwo.

Kwalifikacje:

– Absolwentka Leadership Academy Poland 2016 (Center For Leadership)

– Absolwentka kursu Search Insider yourself (Search Insider Yourself Leadership Institute)

– Certyfikat Nauczyciela Mindfulness Based Stress Reduction (European Institute for Mindfulness-Based Approaches oraz Polski Instytut Mindfulness)

– Przeszkolona w negocjacjach i zarządzaniu sprzedażą (Mercury International)

– Przeszkolona w social-media marketing (Attention PR and Social Media Marketing Agency)

– BA z creative writing and comparative literature (University of Michigan)

Fakty bio-geograficzne

Urodzona w lipcu 1976 w Warszawie.
Emigracja do Stanów z rodzicami w grudniu 1982.
Dorastanie na przedmieściach Detroit 1982 – 1992.
Ostatnie dwa lata liceum znów w Warszawie: 1992-1994.
Studia na University of Michigan, w Ann Arbor: 1994-1998.
Praca w San Francisco podczas pierwszej bańki internetowej: 1998-2000.
Powrót do Polski: 2001 – dziś.

Moim partnerem i ojcem moich dzieci jest kompozytor, kontrabasista i ultra maratończyk Norbert Kubacz, zwany również Norbullem.
Mamy dwójkę dzieci: Feliksa i Florę.
Mieszkamy na Mokotowie.

Życie zawodowe: zapraszam na LinkedIn.

Dlaczego dziennikarka uczy mindfulness?

Opowiem Wam jak do tego doszło. Być może w mojej historii zobaczycie kawałek swoich.

Poszłam na kurs redukcji stresu metoda mindfulness (MBSR) po okresie długotrwałego napięcia w pracy. Podjęłam się zawodowego zadania trudnego na tylu polach, że codziennie przez prawie rok  żyłam w potężnym stresie. Efekt był widoczny – rozwiązywanie nawet małych problemów stało się trudne – brakowało mi słów, zrobiłam się wybuchowa. Wracałam do domu znieczulona, z natłokiem myśli tak głośnym, że bliskim trudno było się przez niego przebić. Sen też nie przychodził mi łatwo.
Poszłam na kurs mindfulness gdy ten intensywny okres zasadniczo się skończył, ponieważ wciąż odczuwałam jego skutki. Ten rok w stresie zostawił mnie osłabioną fizycznie i psychicznie. Brała mnie każda choroba i pojawiły się we mnie wątpliwości, czy jestem na tyle silna by dźwigać wyzwania, do których do tej pory zawsze mnie ciągnęło.

Podczas 8 tygodniowego kursu MBSR odbudowałam się podwójnie. Nauczyłam się jak postępować ze sobą i otoczeniem w obliczu trudnych sytuacji i wrócił mi radosny entuzjazm do pracy, która zawsze była dla mnie ważnym źródłem spełnienia. Jednak równie cenne było odzyskanie życia codziennego. Tego zwykłego, którego urok i smak potrafi blednąć w natłoku spraw, informacji, rozrywek i wyzwań, z którymi żyjemy na co dzień. Po kursie praktykowałam dalej ćwiczenia, ale narastało we mnie przekonanie, że weszłam w posiadanie narzędzia, które jest potrzebne większości osób, które znam.

Żyjemy w wyjątkowych czasach. Fascynujących w bogactwie możliwości ale również niebezpiecznych. Strasznie łatwo się zagapić – przeoczyć ważne zakręty, zgubić sens, stracić kontakt z bliskimi i ze sobą. Złapać się nagle na przebieraniu nogami w miejscu, do którego się nigdy nie zamierzało dotrzeć. Więc poszłam na kurs dla nauczycieli MBSR, i teraz łączę pracę w mediach z prowadzeniem kursów mindfulness. To zaskakujący rozdział w moim życiu, ale tak to jest gdy uważnie słuchamy co nam serce i rozum dyktuje. Zapraszam Was serdecznie na kursy.

WAŻNE CHWILEBLOG

BĄDŹMY NA BIEŻĄCOBĄDŹMY NA BIEŻĄCO

LINKEDIN

O mindfulness & przywództwie

TWITTER

Current affairs & the media business