Dziennikarka i trenerka 

Realizuje projekty medialne w druku, internecie i telewizji od 2001 roku. W 2013, jako redaktor naczelna Przekroju, odkryłam mindfulness. Trzy lata później, na stypendium, poznałam model przywództwa adaptacyjnego. Od tej pory łączę swoją pasje do poznawania koncepcji i ludzi wpływających na świat, z uczeniem tego, jak wzmacniać nasz wpływ na siebie samych.

Specjalizuję się w przekazie dotyczącym samoświadomości, opanowania i intencjonalnego oddziaływania na świat. Prowadzę projekty medialne, szkoleniowe i rozwojowe oparte na uważności i psychologii pozytywnej. Jestem dyrektorem Advanced Leadership Program w Center for Leadership, oraz założycielką Wyspy Spokoju – platformy wspierającej praktyków mindfulness w utrzymaniu nawyku regularnej medytacji. Moja pierwsza książka, pt „Wyspa Spokoju – jak mindfulness pomaga w trudnych sytuacjach” wyszła wiosną 2021. Wcześniej byłam redaktor naczelną Wysokich Obcasów online, NewsMavens, Przekroju, Gagi, Exklusiva i Aktivista oraz współprowadzącą programu Mała Czarna.

Pracuję po polsku i po angielsku. Przeprowadziłam prelekcje, warsztaty i programy rozwojowe dla wielu firm w Polsce i zagranicą, w tym: Accenture, Amnesty International, Avon, Brown Foreman, Biogen, CBRE , Citi Bank, Deutsche Bank, Ergo Hestia, European Journalism Center, Harvard Club of Poland, Medicover, McCormick, Mondelez, Nestle, Orange, Perspektywy Women In Tech, PolFarma, Pekao Bank, Reuter’s Institute for the Study of Journalism, Scandit, Skańska, Wikipedia i Wedel.

Kwalifikacje:

– Absolwentka Leadership Academy Poland 2016 (Center For Leadership)

– Absolwentka kursu Search Insider yourself (Search Insider Yourself Leadership Institute)

– Certyfikat Nauczyciela Mindfulness Based Stress Reduction (European Institute for Mindfulness-Based Approaches oraz Polski Instytut Mindfulness)

– Przeszkolona w negocjacjach i zarządzaniu sprzedażą (Mercury International)

– Przeszkolona w social-media marketing (Attention PR and Social Media Marketing Agency)

– BA z creative writing and comparative literature (University of Michigan)

Fakty bio-geograficzne

Urodzona w lipcu 1976 w Warszawie.
Emigracja do Stanów z rodzicami w grudniu 1982.
Dorastanie na przedmieściach Detroit 1982 – 1992.
Ostatnie dwa lata liceum znów w Warszawie: 1992-1994.
Studia na University of Michigan, w Ann Arbor: 1994-1998.
Praca w San Francisco podczas pierwszej bańki internetowej: 1998-2000.
Powrót do Polski: 2001 – dziś.

Moim partnerem i ojcem moich dzieci jest kompozytor, kontrabasista i ultra maratończyk Norbert Kubacz, zwany również Norbullem.
Mamy dwójkę dzieci: Feliksa i Florę.
Mieszkamy na Mokotowie.

Życie zawodowe: zapraszam na LinkedIn.

Książka “Wyspa Spokoju – Jak mindfulness pomaga w trudnościach”

Krytyka Polityczne, kwiecień 2021

Wyspa spokoju nie jest zwykłem poradnikiem. To osobista opowieść o tym jak ja i moich dwunastu bohaterów i bohaterek, z pomocą mindfulness, poradziliśmy sobie z poważnymi wyzwaniami w życiu prywatnym i zawodowym.

Wyzwania są częścią życia każdego z nas. Niezależnie od tego, ile zarabiasz, jakie posiadasz wykształcenie, umiejętności i talenty, nie unikniesz przeszkód na swojej życiowej drodze. Wyspa spokoju jest zaproszeniem, by ze świadomości, że życie jest ścieżką pełną zakrętów, przejść do umiejętności pokonywania ich z opanowaniem i spokojem. Mindfulness właśnie temu służy.

W książce znajdziesz teorię wspartą wiedzą naukową, praktyczne ćwiczenia, nagrane instrukcje do medytacji. rady dla początkujących oraz historie osób, które dzielą się swoim doświadczeniem jak mindfulness pomaga im w życiu. 

 

Dzięki Wyspie spokoju dowiesz się:

• na czym polega mindfulness i co zmienia w mózgu

• jak praktykować formalnie przez medytację i nieformalnie w codziennych sytuacjach

• jak uspakajać się i odkrywać swoje rzeczywiste potrzeby

• jak zaufać swojej intuicji i jej używać

• jak radzić sobie ze swoim krytycznym wewnętrznym głosem

• jak rozpoznać i radzić sobie ze stresem

• jak wychodzić z konfliktów

• jak podejmować trudne decyzje

• jak stawiać czoło sytuacjom bez wyjścia

KURSY WYJAZDYDOŁĄCZ

ŚLEDŹBĄDŹMY NA BIEŻĄCO

LINKEDIN

O mindfulness & przywództwie

TWITTER

Current affairs & the media business