Wczoraj była premiera mojego podcastu ZWROTNIK, w ramach cyklu Archipelag Allegro. To jest/będzie zbiór historii fascynujących ludzi o momentach, które zmieniły ich życie, z poradami ekspertów, o tym jak przejść przez podobne trudności gdy dotkną nas lub naszych bliskich.

W pierwszym odcinku wspaniała reżyserka teatralna Anna Smolar opowiada o porażce pewnego projektu, w którym zwiodło zaufanie i relacje. Następnie Monika Klonowska dopowiada kiedy trudne stosunki w robocie zamieniają się w mobbing, i co wtedy zrobić. Zapraszam!

Od dawno siedziałam na tym pomyślę.

No, bo przecież każdy ma takie historie. Punkty zwrotne, po których życie popłynęło inaczej, bo coś się w nas lub dla nas zmieniło. Decyzja o wyjeździe, moment podjęcia wyzwania, zakończenie związku, poznanie nauczyciela, zdarzenie losowe, porażka zawodowa, zawierucha polityczna. To chwile, które zmieniają nas na zawsze. Choć zazwyczaj są niewygodne, a czasem bolesne, otwierają drogę do transformacji.

Zazwyczaj mówi się o kryzysie jakby był synonimem tragedii, których nie powinno być, a jak są, to za karę albo w konsekwencji zaniedbania czy błędu. Wstydzimy się trudności, ukrywamy je i próbujemy się ich jak najszybciej pozbyć. A gdyby tak zmienić optykę i zobaczyć je inaczej?
Zamiast ich unikać, zapraszam do opowieści o potencjale tkwiącym w kryzysach. Razem spróbujemy zrozumieć na nowo, czym są trudności – i te opowiedziane przez gości, ale koniec końców również nasze własne. Pomogą nam psycholożki, trenerzy i terapeuci, którzy w każdym odcinku podzielą się wiedzą i sprawdzonymi praktykami na radzenie sobie z ciężkimi momentami w życiu.

Za zaproszenie do udziału w Archipelagu Allegro, oraz za ich wsparcie i realizację dziękuję Grzegorz Jankowicz i Michałowi Sowińskiemu z Tygodnik Powszechny. Ukłony również dla mecenasa projektu, Allegro.

https://allegro.pl/artykul/zwrotnik-4-czego-moze-nas-nauczyc-kryzys-relacji-w-pracy-0ADd5bVDWiw

#mobbing #lifelonglearning #crisismanagement #allegro

https://allegro.pl/artykul/zwrotnik-4-czego-moze-nas-nauczyc-kryzys-relacji-w-pracy-0ADd5bVDWiw