wiosenny kurs mindfulness

Zapraszam na 2 kursy: ONLINE we wtorki wieczór, oraz STACJONARNIE w warszawie w środy wieczór.

RUSZAMY w 20 lutego, kończymy 10.04. Dokładne daty niżej.

ZGŁOŚ SIĘ: zapewnij swoje miejsce w grupie wysyłając zgłoszenie na adres wyspaspoko@gmail.com

Przyszłość nigdy nie była tak trudna do przewidzenia jak dziś. Ilość zmian i odciążeń ostatnich lat zwiększyła się niewspółmiernie do naszych nawyków i zdolności adaptacji. Jesteśmy zmęczeni i nie pamiętamy jak zredukować bieg. Coraz częściej uczestnicy mówią: „nie mam siły”, albo „nie pamiętam jak odpoczywać:. A nawet „już sam/sama nie wiem czego chcę i potrzebuję”. Zdolność zatrzymania i zauważenie tego momentu i siebie w nim są nam dzisiaj potrzebne jak nigdy wcześniej.

Dlatego zapraszam na kurs mindfulness, który przypomina jak zwolnić, pomaga zauważyć czego ciało i umysł potrzebują, i przywraca zdolność podejmowania świadomych decyzji zamiast ślepego, automatycznego reagowania na trudności i przyjemności.

DLACZEGO MINDFULNESS?

Mindfulness jest sztuką przechodzenia przez trudności w opanowaniu i odpowiedzialności za siebie i innych. Ta świecka forma medytacji rozbiera pojęcie „Tu i teraz” na warstwy i uczy jak być obecnym/obecną nawet gdy głowa wiruje od zmartwień czy nadmiaru zadań. Nawet gdy emocje burzą się jak huragan piątego stopnia. Nawet gdy wydaje się, że cały świat zwariował i nie wiadomo co z nami będzie.

W warstwie neurobiologicznej wiemy z potężnego zbioru badań wykonanych na przestrzeni ostatnich 40 lat, że medytacja mindfulness wpływa korzystnie na zdrowie i czyni praktyków bardziej odpornych na stres. To się dzieje już po dwóch tygodniach. Na poziomie świadomości, mindfulness rozszerza pole postrzegania rzeczywistości poza istniejące ślepe punkty. Zaczynamy widzieć więcej w sobie, dookoła i w innych.

Na te zmiany w mózgu i w świadomości, ten kurs nakłada wiedzę tłumaczącą reakcje stresową, która przebiega przez ciało jak po łańcuszku. Praktyka mindfulness pozwoli ci zobaczyć ten proces wyraźnie oraz pokaże ci jak go zatrzymać zanim przełoży się na destrukcyjne lub niemądre działanie.

SZCZEGÓŁY KURSU

Dni spotkań:

  • WTORKOWA GRUPA ONLINE – 18:30-21:00, live online przez zoom
  • ŚRODOWA GRUPA STACJONARNA – 18:30-21:00, Splocie Artystycznym (ul Śniadeckich przy Placu Konstytucji) w Warszawie

Daty spotkań:

  • Wtorki online w lutym: 20, 27, w marcu: 5, 12, [przerwa 19.03], 26, w kwietniu: 2, 9
  • Środy w Warszawie w lutym: 21, 28, w marcu: 6, 13, [przerwa 20.03], 27, w kwietniu: 3, 10
  • Dzień uważności dla obu grup odbędzie się w warszawie, 6 kwietnia od 10:00 do 16:00.

Grupy: do 15 osób.

Koszt kursu stacjonarnego: 1600 złotych

Koszt kursu przez zoom: 1300 złotych

Online na ZOOMie: dostępny dla każdego uczestnika bez konieczności logowania. Można używać przez komórkę lub komputer. Wymaga łącza od 1 Mbps – 4 Mbps. Jeśli nie masz problemu z płynnym oglądaniem filmów na youtube, to powinno być ok.

ZAPEWNIJ SOBIE MIEJSCE W GRUPIE: umów sie na konsultację przed kursową wysyłając maila na adres wyspaspoko@gmail.com

SPECYFIKA KURSÓW ZE MNĄ

W trakcie kursu, odnoszę się do badań najciekawszych naukowców i ekspertów zgłębiających teorię i zastosowania uważności w życiu prywatnym i zawodowym.  Ze mną dowiesz się jak wyjść z pułapek poznawczych, zajrzeć w swoje ślepe punkty, dowiesz się ile trwają trudne emocje, z czego się składa krytyk wewnętrzny oraz jak uważnie porozumieć się w konfliktach.

Dużo pracuje z biznesem (ostatnio dla Nestle, Pekao Bank, Scandit, GSK) oraz ze środowiskiem osób zmieniających świat na lepsze zgromadzonych dookoła Leadership Academy for Poland i Advanced Leadership Program. Wspieram również Amnesty International, Lekarzy Bez Granic, Harvard club of Poland oraz fundacje Wikipedii i Women in Tech.

Mój kurs nie jest klasyczny program Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR), tylko zmodyfikowanym. Są medytacje różnej długości, więcej praktyk nieformalnych, wspólna przestrzeń na Whatsappie, i smsowy system wsparcia w praktyce. Na końcu dostaniesz certyfikat, który, między innymi, upoważni Cię do udziału w Studium Nauczycielskim w Polskim Instytucie Mindfulness.

Najważniejszym celem kursu jest redukcja stresu – czyli zmniejszenie nawykowych reakcji ciała i umysłu na trudności, by podejmować lepsze decyzje i działania. Drugim jest wprowadzenie uczestników do głębokiej praktyki mindfulness.

Więcej o mnie oraz o korzyściach płynących z praktyki uważności zdobytej podczas tego kursu, znajdziecie tutaj.

SPRÓBUJ MEDYTACJI ZE MNĄ

Jeśli chcesz sprawdzić mój styl prowadzenia, spróbuj medytacji z mojej książki Wyspa Spokoju: https://wyspa-spokoju.pl/medytacje

O PROGRAMIE

MBSR – czyli redukcja stresu w oparciu o rozwój uważności – jest programem opracowanym przez Jona Kabat-Zinna, neurobiologa z University of Massachusetts. Od 1979 roku program jest weryfikowany i doskonalony w ośrodkach badawczych na całym świecie. Metodyka wypracowana przez Jona Kabat-Zinna oparta jest na świeckich technikach medytacyjnych. Z biegiem lat, medytacje  mindfulness znajdują coraz szersze zastosowanie. Obecnie, zajęcia z uważności prowadzą światowe korporacje, firmy technologiczne, szkoły, oraz szpitale i kliniki zdrowia.

Mój kurs jest merytorycznie i strukturalnie podobny do MBSR i spełnia wymóg ukończenia kursu podstawowego przez kandydatów do Studium Nauczycielskiego prowadzonego przez Polski Instytut Mindfulness.

REKOMENDACJE

„Kurs Zuzy był dla mnie czasem ochronnym, jakby wszystko co się działo w moim życiu w czasie tego kursu, a właściwie od pierwszej rozmowy na temat moich motywacji, było objęte spokojnym spojrzeniem Zuzy. Doświadczyłam podczas tego kursu uczucia trafienia do bardzo wyjątkowej przestrzeni słuchania, akceptacji. Każde spotkanie otwierało przede mną nową perspektywę, dodawało sił i spokoju. Czuję, że dostałam narzędzia, który są bezcennym darem. Ale otrzymałam też wiedzę, jak z tych narzędzi korzystać, jak żyć dalej nie tracąc tego kontaktu z samą sobą.”  – Anna S.  kurs styczeń-luty 2020

***

„Zaopiekuj się sobą, bądź dla siebie stanowcza, ale też łagodna i wyrozumiała, popatrz na siebie oczami kogoś, kto cię bezgranicznie kochał i rób dla siebie tyle dobrego, ile dla swojego ukochanego psa i kota. Te i wiele innych spraw uświadomił mi kurs mindfulness. Pozwolił mi na uważne spotkanie ze swoimi napięciami i lękami, dodał mi sił i wzmocnił. Medytacja w duchu mindfulness to wyjątkowa umiejętność, która ma realny wpływ na to jak widzę świat.” – Monika K. uczestniczka kursu styczeń – luty 2020

***

„Kiedy powiedziałam mężowi ze to już moje ostatnie zajęcia z mindufulness spojrzał na mnie z przerażeniem. „No ale jak to to co teraz będzie?” Wieczory wtorkowe stały się jego ulubioną porą w tygodniu ponieważ wracałam ze spotkań wyciszona i pełna empatii. W trakcie tych 8 tygodni jako naoczny świadek mojego życia w sposób jednoznaczny stwierdził, że lepiej radziłam sobie ze stresem w pracy i byłam bardziej uważna w trakcie czasu spędzanego z rodzina.” Ilona G. uczestniczka kursu luty-marzec 2019

***

„Kurs medytacji uważności z Zuzą jest pozytywnie zaskakujący, dlatego że Zuza jest w bardzo intensywnym kontakcie z tym, co zachodni człowiek nazywa rzeczywistością. Jako dziennikarka, osoba świadoma internetu, słysząca te same plotki i memy co my, wprowadza nas w świat uważności jako bardzo konkretnego i namacalnego narzędzia, a nie egzotycznej metody relaksacji dla hippisów. To powoduje, że łatwiej jest zmotywować się do ciężkiej pracy ze sobą, aby faktycznie zasmakować uważności, która nie jest tajemnicza, a wręcz na wskroś praktyczna. Z Zuzą bez zbędnych “jasełek” możesz poznać techniki, które w realny sposób pozwolą ci wejść w lepszy kontakt z sobą samym i innymi ludźmi.” — David B. uczestnik kursu maj-czerwiec 2016, obecnie aktywny nauczyciel mindfulness

***

„W coraz szybszym, kompleksowym i wymagającym ciągle więcej świecie, stres trawi mężczyzn dokładnie tak samo jak kobiety. A 8-tygodniowy trening daje konkretne narzędzia by sobie z nim lepiej radzić. To, czego ja doświadczyłem jako efekt praktyki to: mniej złości i strachu, a więcej spokoju, radości, a także odzyskana kontrola nad swoimi reakcjami (to daje ogromne poczucie wolności) i lepsze relacje z partnerką oraz z ludźmi w pracy. Dodatkowo to świetne doświadczenie grupowe, w którym poznajesz super podobnych do Ciebie ludzi, nawzajem się uczycie i wspieracie. Rola Zuzy jako nauczyciela jest w tym doświadczeniu szczególnie ważna – w ciągu sekundy buduje Twoje zaufanie, masz poczucie bycia słuchanym i rozumianym i doświadczasz jej poczucia humoru i luzu, który trafia równie dobrze do świata mężczyzn i kobiet. Jest też bardzo mocna merytorycznie – praktykuje i uczy się z pokorą od najlepszych, przez co uczestnicy jej kursów zyskują coraz więcej.” — Piotr F. uczestnik kursu maj-czerwiec 2016

***

„To był mój drugi kurs MBSR, ale pierwszy z Zuzą. Spotkałam szczerą, wrażliwą, pełną wiedzy i pasji osobę, któr stworzyła niezwykłą atmosferę w doświadczaniu uważności, nie będąc przy tym zdystansowanym nauczycielem ale przyjacielem, mentorem, który uczy, inspiruje i wzmacnia. Zuza, dziękuję.” – Marta K. uczestniczka kursu luty-kwiecień 2015

***

„Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy…” Te słowa Dezyderaty znamy prawie wszyscy. Łatwiej jednak zalecać, trudniej wiedzieć jak osiągnąć taki opisany stan ciała, umysłu, a może i duszy. Odpowiedzi na to pytanie warto szukać na kursie Mindfulness Zuzy Ziomeckiej. Tam się też przy okazji przekonasz, że „przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach jest to piękny świat. Polecam.” –  Aleksander G, styczeń-luty 2020 

SZCZEGÓŁY KURSU

Dni spotkań:

  • WTORKOWA GRUPA ONLINE – 18:30-21:00, live online przez zoom
  • ŚRODOWA GRUPA STACJONARNA – 18:30-21:00, Splocie Artystycznym (ul Śniadeckich przy Placu Konstytucji) w Warszawie

Daty spotkań:

  • Wtorki online w lutym: 20, 27, w marcu: 5, 12, [przerwa 19.03], 26, w kwietniu: 2, 9
  • Środy w Warszawie w lutym: 21, 28, w marcu: 6, 13, [przerwa 20.03], 27, w kwietniu: 3, 10
  • Dzień uważności dla obu grup 10-16:00: 6 kwietnia

Grupy: do 15 osób.

Koszt kursu stacjonarnego: 1600 złotych

Koszt kursu przez zoom: 1300 złotych

Online na ZOOMie: dostępny dla każdego uczestnika bez konieczności logowania. Można używać przez komórkę lub komputer. Wymaga łącza od 1 Mbps – 4 Mbps. Jeśli nie masz problemu z płynnym oglądaniem filmów na youtube, to powinno być ok.

ZAPEWNIJ SOBIE MIEJSCE W GRUPIE: umów sie na konsultację przed kursową wysyłając maila na adres wyspaspoko@gmail.com